Konkurs Fundacji Polskiej Akademii Nauk - Oddział w Lublinie - Nauka i Rozwój Lubelszczyzny

fotografiaFundacja Oddziału PAN w Lublinie - "Nauka i Rozwój Lubelszczyzny" ogłasza konkurs o nagrodę PAN Oddział w Lublinie za najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu techniki oraz podstaw i zastosowań fizyki i chemii w technice, rolnictwie i medycynie.
Organizatorem Konkursu jest Fundacja, której Rada stanowi jednocześnie Kapitułę Konkursu. Celem Konkursu jest wyróżnienie i promowanie prac magisterskich i doktorskich z zakresu techniki oraz podstaw i zastosowań fizyki i chemii w technice, rolnictwie i medycynie, których wyniki mogą być wdrożone w praktyce na rzecz rozwoju Lubelszczyzny, a wykonywane w placówkach naukowych (wyższych uczelniach, instytutach naukowo - badawczych) regionu lubelskiego. Zgłoszenia prac do konkursu przyjmowane są w siedzibie Fundacji do dnia 30.09.2004 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi przed 31.12.2004.
Szczegóły dotyczące wymogów formalnych, przebiegu kwalifikacji, przewidzianych nagród oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej: http://www.darmaz.pollub.pl/pan/ .

Regulamin konkursu

§1
Organizatorem Konkursu jest FUNDACJA POLSKIEJ AKADEMII NAUK - ODDZIAŁ LUBLIN - "NAUKA I ROZWÓJ LUBELSZCZYZNY", której Rada stanowi jednocześnie Kapitułę Konkursu.

§2
Celem Konkursu jest wyróżnienie i promowanie wykonywanych w placówkach naukowych regionu lubelskiego prac magisterskich i doktorskich z zakresu techniki oraz podstaw i zastosowań fizyki i chemii w technice, rolnictwie i medycynie, których wyniki będą mogły być wdrożone w praktyce na rzecz rozwoju Lubelszczyzny.

§3
Każda jednostka może zgłaszać dowolną ilość prac magisterskich i doktorskich spełniających wymogi Konkursu. Praca zgłaszana do Konkursu powinna być zaopiniowana przez Promotora, z podaniem i uzasadnieniem możliwości praktycznego wykorzystania jej wyników dla rozwoju Lubelszczyzny.

§4
Zgłoszone na Konkurs prace będą rozpatrywane oddzielnie w dwóch kategoriach:
- prace magisterskie,
- prace doktorskie.

§5
Ocenę prac przeprowadzać będzie Komisja złożona z samodzielnych pracowników naukowych - członków KOMISJI II - PODSTAW I ZASTOSOWAŃ FIZYKI I CHEMII W TECHNICE I ROLNICTWIE ODDZIAŁU PAN W LUBLINIE, wraz z jej urzędującym Przewodniczącym.

§6
Komisja Oceny Prac, na podstawie przyjętych kryteriów oceny wyróżni po jednej najlepszej pracy, oddzielnie dla każdej grupy, jak w §4 oraz przedstawi stosowne rekomendacje Kapitule Konkursu. W szczególnych przypadkach, za zgodą Kapituły Konkursu, Komisja może odstąpić od wyróżniania prac według podanych kryteriów.

§7
Kapituła Konkursu ustala wysokość i formę nagrody dla autorów prac wyróżnionych w Konkursie, zleca publikację wyników prac w renomowanych czasopismach naukowych i branżowych, zajmuje się promocją i pomocą przy wykorzystaniu lub wdrożeniu wyników nagrodzonych prac itp. Dodatkowo, promotorzy nagrodzonych prac oraz jednostki, w których były obronione otrzymają okolicznościowy dyplom i list gratulacyjny.

§8
Konkurs przeprowadzony będzie dla prac przysłanych do końca września bieżącego roku, pod warunkiem, że prace te zostały obronione w terminie 1.01.2003 - 30.09.2004 r. Rozstrzygnięcie Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi przed 31.12.2004.

§9
Członkowie Komisji Konkursowej są zobowiązani do przestrzegania Praw Autorskich - wynikających z nadesłanych na Konkurs prac.

§10
Autorzy nadesłanych na Konkurs prac, oraz jednostka naukowo-badawcza, w której praca została wykonana, otrzymają pisemne zawiadomienie o wynikach konkursu.

§11
Dla prac zgłaszanych na Konkurs stawia się następujące wymagania:

  • Pracę do Konkursu zgłasza Kierownik Katedry, Dziekan Wydziału (Dyrektor Instytutu) lub Promotor.
  • Do egzemplarza pracy konkursowej powinna być dołączona informacja zawierająca:
    • dane autora i Promotora,
    • dane jednostki, w której przygotowano i obroniono pracę,
    • datę obrony,
    • kopie recenzji,
    • krótkie streszczenie pracy,
    • kopię dyplomu lub zaświadczenie o obronieniu pracy,
    • opinię Promotora ze wskazaniem korzyści wynikających z wykorzystania uzyskanych wyników dla rozwoju regionu lubelskiego oraz ewentualnych możliwości potencjalnych wdrożeń.

§12
Prace nadesłane na Konkurs nie są zwracane autorom, lecz stanowią archiwalną dokumentację przechowywaną w FUNDACJI POLSKIEJ AKADEMII NAUK - ODDZIAŁ LUBLIN - "NAUKA I ROZWÓJ LUBELSZCZYZNY".

§13
Nagrody i wyróżnienia laureatom Konkursu wręczy uroczyście Prezes Oddziału PAN w Lublinie w terminie i miejscu ustalonym przez Kapitułę Konkursu.

§14
Wszelkie zmiany dotyczące zasad przeprowadzania Konkursu oraz jego regulaminu mogą być wprowadzane tylko i wyłącznie za zgodą Kapituły Konkursu.

Dariusz Mazurkiewicz

Dr inż. Dariusz Mazurkiewicz pełni funkcję Prezesa Zarządu "Fundacji Polskiej Akademii Nauk - Oddział w Lublinie - Nauka i Rozwój Lubelszczyzny", jest członkiem Komisji II Podstaw i Zastosowań Fizyki i Chemii w Technice i Rolnictwie Oddziału PAN w Lublinie, a także redaktorem naczelnym kwartalnika "Eksploatacja i Niezawodność" wydawanego pod patronatem lubelskiego Oddziału.

 

powrót do góry

powrót do wydawnictwa

 
Kronika Oddziału według dat  
 
 Siedziba oddziału : Polska Akademia Nauk, Oddział w Lublinie
 Pałac Czartoryskich, Plac Litewski 2, e-mail: pan-ol@hektor.umcs.lublin.pl
webdesign emzab.pl