2015
Grudzień 2015

21 grudnia (środa-czwartek)

W siedzibie Oddziału PAN w Lublinie w Pałacu Czartoryskich odbyło się kolejne posiedzenie oddziałowej Komisji Prawniczej, podczas którego sędzia dr. Grzegorz Borkowski z Krajowej Rady Sądowniczej wygłosił referat nt. "Powrót asesury sądowej w świetle zasady niezawisłości sądowniczej".

 

17 grudnia (czwartek)

Posiedzenie Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

 

15 grudnia (wtorek)

Na zaproszenie Rektora Katlickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II prezes i wiceprezes Oddziału uczestniczył w spotkaniu opłatkowym.

 

11 grudnia (piątek)

W Pałacu Czartoryskich w siedzibie Oddziału nagrany został wywiad z prof., prof. Tomaszem Trojanowskim i Janem Glińskim ? prezesem i wiceprezesem Oddziału PAN w Lublinie, nt. działalności lubelskich placówek PAN: Oddziału, Instytutu Agrofizyki PAN i Fundacji PAN w Lublinie. Program zostanie wyemitowany w styczniu 2016 r. w telewizji "TVP Lublin NAUKA".

 

4 grudnia (piątek)

W Instytucie Agrofizykii PAN w Lublinie im. B. Dobrzańskiego miała miejsce 37 Sesja Zgromadzenia Ogólnego oddziału PAN w Lublinie nt. "Polska Akademia Nauk na rzecz Lubelszczyzny”. W trakcie sesji zaprezentowano bieżacą działalność: Oddziału PAN w Lublinie, Instytutu Agrofizyki PAN w Lublinie i FUNDACJA PAN w Lublinie.

 

3 grudnia (czwartek)

W Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się 131 Sesja Zgromadzenia Ogólnego Polskiej Akademii Nauk.

 
Listopad 2015

11 listopada (wtorek)

Na zaproszenie Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego Prezes Oddziału uczestniczył, jako członek Komitetu Honorowego, w obchodach Święta Niepodległości.

 

3 listopada (wtorek)

Z udziałem ok. 50 uczonych z Polski i z zagranicy w siedzibie Oddziału PAN w Lublinie odbyła się konferencja nt. Relacje polityka – religia w Ameryce Łacińskiej – determinanty i nowe paradygmaty/ Las relaciones entre política y religión en América Latina - determinantes y nuevos paradigmas. Uczestnicy konferencji podjęli interdyscyplinarną debatę w języku hiszpańskim na temat obecności religii w sferze publicznej i jej powiązaniom z polityką w perspektywie regionalnej Ameryki Łacińskiej w celu uchwycenia dialektycznej dynamiki ich wzajemnych relacji, wpływów i przemian. Ameryka Łacińska stanowi obecnie jeden z najciekawszych na świecie obszarów badań nad religią i religijnością. Sesję organizowali: Komisja Politologii i Stosunków Międzynarodowych PAN Oddział w Lublinie, Wydział Politologii UMCS, Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.

 

3 listopada (wtorek)

w Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym Etiuda w Lublinie odbył się I Kongres Samorządowy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Polskiej Akademii Nauk w Lublinie we współpracy z Urzędem Statystycznym w Lublinie i Marszałkiem Województwa Lubelskiego.Tegoroczny Kongres Samorządowy w Lublinie był wyjątkowym wydarzeniem w skali całego województwa. Swoją obecnością zaszczyciło nas ponad 400 osób. Była to liczna reprezentacja samorządowców z województwa lubelskiego oraz przedstawicieli rządu, uczelni wyższych, przedsiębiorców, a także organizacji pozarządowych. Wiecej informacji na stronie: http://www.kongressamorzadowy.com/

 
Październik 2015

27 października (wtorek)

Posiedzenie Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

 

23 października (piątek)

W UMCS odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Największa lubelska uczelnia tradycyjnie przeprowadza ją 23 października. Data ta wiąże się z dniem powołania do życia uniwersytetu.

 

22-23 października (czwartek - piątek)

W Sali obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS miała miejsce międzynarodowa konferencja nt. "Język Ukraiński poza granicamim Ukrainy" zorganizowana przez Komisję Polsko-Ukraińskich Związków Kulturowych Oddziału PAN w Lublinie. Stanowiła kontynuację cyklu konferencji, poświęconych funkcjonowaniu języka naszych wschodnich sąsiadów poza granicami Ukrainy, zwłaszcza na terytorium Polski.

 

22-23 października (czwartek - piątek)

W salach konferencyjnych Areny Lublin miały miejsce "II Panelowe Spotkania Dyskusyjne - Innowacje w praktyce? zorganizowane przez PAN Oddział w Lublinie i Centrum Innowacji Naukowo-Edukacyjnych CINE. Podczas spotkań panelowych oraz wystawy można było zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami technologiczno-konstrukcyjnymi sprzętu naukowo-badawczego wiodących Firm polskich i zagranicznych. Zrealizowana sesja konferencyjna obejmowała zagadnienia naukowe i techniczne metod badań oraz nowych technologii wytwarzania w inżynierii i biomedycynie. Udział w niej wzięli naukowcy m.in. z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Politechniki Lubelskiej, PWSZ w Zamościu, PWSZ w Chełmie, UMCS, KUL, Instytutu Energetyki w Warszawie. Dotychczas zorganizowane spotkania spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników. Ogółem w wydarzeniu wzięło udział ok 350 osób co pozwoliło na nawiązanie współpracy pomiędzy poszczególnymi naukowcami oraz placówkami naukowymi i przedsiębiorstwami. Patronat nad PSD 2015 sprawował Prezes PAN O/Warszawa, prof. Jerzy Duszyński, Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk oraz Klaster Usług Medycznych i Prozdrowotnych Lubelska Medycyna.

 

18 października (niedziela)

Wiceprezes - prof. J. Gliński uczestniczył w uroczystej inauguracji roku akademickiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

 

8 października (czwartek)

W uroczystości inauguracji roku akademickiego Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie uczestniczyli prof., prof. J. Glińskiego i E. Krasowskiego.

 

6 pździernika (wtorek)

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Politechnice Lubelskiej.

 

2 października (piątek)

Komisja Architektury, Urbanistyki i Studiów Krajobrazowych PAN Oddział w Lublinie, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli były organizatorami konferencji pt." Stalowa Wola Miasto Przeszłości - Przyszłość Miasta?. Konferencji dotyczyła problemów związanych z zachowaniem układów urbanistycznych i obiektów architektonicznych, stanowiących kulturowe dziedzictwo okresu międzywojennego. W trakcie warsztatów poprzedzających konferencję studenci z różnych ośrodków akademickich pod kierunkiem tutorów, opracowali projekty koncepcyjne rewitalizacji centrum Stalowej Woli. Do udziału w warsztatach zaproszeni byli również mieszkańcy miasta - w szczególności dzieci i młodzież. Konferencji towarzyszyła wystawa prac powstałych w trakcie warsztatów. Obejmowała następujące tematy: - Wzornictwo wnętrz publicznych i prywatnych lat 30. - Przestrzeń publiczna dla osób niepełnosprawnych. - Ogrody miejskie.

 

1 października (środa)

Prezes Oddziału PAN w Lublinie prof. T. Trojanowski uczestniczył w uroczystej inauguracji roku akademickiego w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

 
Wrzesień 2015

30 września (środa)

Inauguracja roku akademickiego w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. W uroczystości uczestniczył Wiceprezes Oddziału PAN w Lublinie.

 

24-28 września (środa - niedziela)

We Lwowie miała miejsce Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna "Energobiotechnologia 2014". Konferencja odbyła się w ramach współpracy naukowej pomiędzy Oddziałem PAN w Lublinie i środowiskiem naukowym na Ukrainie w zakresie przekazywania wyników badań i ich zastosowania w praktyce, w tym, m.in. możliwości wykorzystania roślin do produkcji paliw płynnych, w tym sposobu produkcji paliw.

 

23 września (wtorek)

W siedzibie Oddziału PAN w Lublinie odbyło się wspólne posiedzenie Prezydium Oddziału PAN w Lublinie z przewodniczącymi Komisji Oddziału. Przedmiotem zebrania były sprawy składania wniosków o dofinansowanie konferencji i wydawnictw oraz wybory Władz Oddziału i Przewodniczących Komisji PAN Oddział w Lublinie na kadencję 2015-2018.

 

22 września (poniedziałek)

Posiedzenie Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

 

22 września (poniedziałek)

Prezes Oddziału PAN w Lublinie uczestniczył w posiedzeniu Środowiskowego Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Lublina, które odbyło się w Sali Senatu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na zaproszenie przewodniczącego Kolegium i Rektora UM w Lublinie prof. Andrzeja Dropa.

 

28-30 września (poniedziałek - środa)

W hotelu Victoria w Lublinie odbyła się konferencja pt. "Roślina - źródło materiału badawczego". Współorganizatorem konferencji była Komisja Nauk Medycznych Oddziału PAN w Lublinie i Towarzystwo Wspierania Nauk Farmaceutycznych. Czwarta konferencja organizowana cyklicznie była unikalnym forum wymiany doświadczeń na temat badań roślin i wykorzystania substancji roślinnych jako materiału badawczego w wielu dyscyplinach naukowych. Podczas konferencji przedstawiano wyniki najnowszych badań interdyscyplinarnych prowadzonych z wykorzystaniem substancji pochodzenia roślinnego. Zwrócono uwagę na problemy ochrony środowiska naturalnego i możliwości wykorzystania różnych organizmów do walki z zanieczyszczeniem środowiska człowieka ? m.in. specyficznych bakterii rozkładających pochodne ropy naftowej.

 

25 września (piątek)

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach wzbogacił się o nowoczesną placówkę badawczą: Innowacyjno-Naukowe Centrum Badań Rolniczych. W oficjalnym otwarciu uczestniczył prof. M. Truszczyński - wiceprezes Oddziału PAN w Lublinie. Obiekt powstał przy ul Krańcowej w Puławach.Do nowego centrum badań zakupiona została unikalna nowoczesna aparatura, która do tej pory, gdy laboratoria IUNG mieściły się w pałacu, nie mogła być wykorzystywana.

 

23-26 września (środa - piątek)

W Lublinie Polskie Towarzystwo Neurochirurgów zorganizowało 42 Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów z Niemieckim Towarzystwem Neurochirurgicznym. Naukowe wydarzenie było okazją do zacieśnienia kontaktów w kręgu polskich neurochirurgów oraz wymiany doświadczeń na polu międzynarodowym. Przewodniczącym Komnitetu POrganizacyjnego był prof. Tomasz Trojanowski - prezes Oddziału PAN w Lublinie.

 

22-23 września (wtorek-środa)

W siedzibie Przedstawicielstwa PAN w Kijowie odbyła się Rada Programowa. Członkiem rady Z ramienia Oddziału PAN w Lublinie jest prof. Eugeniusz Krasowski, ptrzewodniczący Komisji Motoryzacji i Energetyki Rolnictwa PAN w Lublinie.

 

21 września (poniedziałek)

W Pałacu Czartoryskich przy Placu Litewskim 2 w Lublinie miało miejsce spotkanie zespołu redakcyjnego czasopisma "Eksploatacja i Niezawodność", wydawanego pod patronatem Oddziału PAN w Lublinie.

 

11 września (piątek)

Na zaproszenie Vasyla Pavlyuka - Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie, Wiceprezes Oddziału PAN w Lublinie - prof. Jan Gliński i prof. E. Krasowski, uczestniczyli w obchodach uroczystości 24. rocznicy niepodległości Ukrainy.

 
Sierpień 2015

12 sierpnia (środa)

W siedzibie Oddziału PAN w Lublinie gościł wybitny uczony prof. John Scharffenberg z USA. Profesor ma 92 lata. Jest wykładowcą i autorem publikacji z zakresu zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Obecnie prowadzi wykłady w różnych krajach Ameryki Ppółnocnej i Południowej, Australii a także Europy i Azji. W Lublinie w ramach wizyty poprowadził cykl 5 wykładów dotyczących profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Więcej informacji na stronie: www.sprawyzdrowia.pl.

 
Lipiec 2015

2-3 lipca (czwartek-piątek)

W Pałacu Czartoryskich odbyła się XIII Międzynarodoweja Konferencja Naukowo-Techniczna nt."Motoryzacja i Energetyka Rolnictwa" MOTROL 2015. Współorganizatorem konferencji był Oddział PAN w Lublinie - Komisja Motoryzacji i Energetyki Rolnictwa PAN Oddział w Lublinie i Wyższa Szkoła Inżynieryjno - Ekonomiczna z siedzibą w Rzeszowie. Konferencja ma charakter cykliczny i po raz kolejny pozwoliła zebrać grono naukowców z Polski i Ukrainy - przedstawicieli nauk technicznych reprezentujących aktualne kierunki badań w zakresie motoryzacji, energetyki i ekonomii rolnictwa oraz ochrony środowiska, ważne dla nauki i gospodarki Polski i Ukrainy.

 
Czerwiec 2015

24 czerwca (środa)

W siedzibie Oddziału miała miejsce XXXVI sesja zwyczajna Zgromadzenia Ogólnego Członków PAN. W trakcie sesji Prezes i Wiceprezes przedstawili sprawozdanie z działalnośći Oddziału w 2014 r. i plan na 2015 r., a referat nt. "Kofeina a padaczka", przedstawił Prof. Stanisław J. Czuczwar, czł. koresp. PAN wiceprezes Polskiej Akademii Nauk

 

14-17 czerwca (niedziela-środa)

Z inicjatywy Komisji Architektury, Urbanistyki i Studiów Krajobrazowych PAN Oddział w Lublinie, Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli i Katedry Architektury Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Politechniki Lubelskiej w Rozwadowie odbyły sie warsztaty. Celem ich było opracowanie strategii projektowej wykorzystującej potencjał tkwiący w zachowanym układzie zabudowy i historycznych formach architektury, oraz wyeksponowanie rynku, jako przestrzeni publicznej o wyraźnym charakterze miejskim, czyniąc ją atrakcyjną dla mieszkańców i turystów. Studenci pod kierunkiem pracowników naukowych inwentaryzowali innowacyjnymi metodami –skanowaniem 3D przy użyciu skanera laserowego przestrzeń centrum miasta wraz z zabudową i zielenią.

13 czerwca (sobota)

W siedzibie Oddziału PAN w Lublinie, w Pałacu Czartoryskich przy Placu Litewskim odbyło się seminarium naukowe zorganizowane przez Komisję Polsko-Ukraińskich Związków Klulturowych Oddziału PAN w Lublinie.

11 czerwca (czwartek)

Posiedzenie Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

 

8 czerwca (poniedziałek)

Posiedzenie Komisji Prawniczej O.L. PAN. Podczas spotkania zostały wygłoszone dwa referaty:
- "Bezpieczeństwo prawne jako wartość konstytucyjna", prof. dr. hab. Dariusza Dudka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ;
- "Przyczynek do dyskusji nad pojęciem definicji bezpieczeństwa prawnego", dr. Juliusza Petraniuka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 

6 czerwca(sobota)

W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie miała miejsce IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Kodeks Prawa Kanonicznego w badaniach młodych naukowców", organizowana przez Katedrę Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL, Wydział Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie, Komisję Prawniczą Oddziału PAN w Lublinie, Wydział Nauk Prawnych TN KUL, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL, Stowarzyszenie Kanonistów Polskich.

 
Maj 2015

27-29 maja (środa - piątek)

W Szent Istvan University Gödöllo, Hungary odbyły się czternaste międzynarodowe warsztaty dla młodych naukowców BioPhys Spring 2015. Współorganizatorem konferencji byli: Czech University of Life Sciences, Prague, Czech Republic; Slovak University of Agriculture in Nitra; Slovak Republic Instytut Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego PAN w Lublinie; Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie.

 

20 maja (środa)

W Pałacu Czartosyskich odbyło sie posiedzenie oddziałowej Komisji Historycznej, podczas którego członkowie otrzymali nominację, a referat nt. "Rosyjski Ulster. Kwestia chełmska w polityce imperialnej Rosji w latach 1863-1915" - wygłosił Andrzej Szabaciuk (KUL).

 

15 maja (piątek)

Władze Oddziału PAN w Lublinie uczestniczyli w uroczystościach Jubileuszu 70-lecia Państwowego Instytutu Weterytaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

 

14 maja (czwartek)

Posiedzenie Senatu Lubelskiego Klubu Biznesu z udziałem wiceprezesa PAN Oddział w Lublinie-prof. Jana Glińskiego.

 

13 maja (środa)

Prof. J. Gliński uczestniczył w uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa Politechniki Lubelskiej, prof., prof. Tomaszowi Kapitaniakowi i Januszowi Kowalowi.

 

4 maja (poniedziałek)

W siedzibie Oddziału miało miejsce posiedzenie Komisij Prawniczej PAN oddział w Lublinie na którym referat wygłosił ks. dr. hab. Krzysztof Orzeszyna, prof. KUL nt. "Stanowisko Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w kwestii wolności słowa i wolności wyznania".

 

3 maja (sobota)

U Wojewody Lubelskiego Wojciecha Wilka odbyło się uroczyste spotkanie z okazji obchodów 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-maja. Uczestniczył w nim Prezes Oddziału PAN w Lublinie, który pełnił godność członka komitetu honorowego obchodów.

 
Kwiecień 2015

23 kwietnia (czwartek)

129 Sesja Zgromadzemnia Ogólnego PAN. Wybór wiceprezesów PAN.

 

17 kwietnia (piątek)

W auli im. Rektora Stanisława Podkowy PL miała miejsce konferencja pt." Roboty medyczne i rehabilitacyjne". Wspołorganizatorem konferencji był Instytut Technologicznych Systemów Informacyjnych Wydzaiłu Mechanicznego Politechniki Lubelskiej; Komisja Budowy i Eksploatacji Maszyn, Elektrotechniki Budownictwa PAN Oddział w Lublinie oraz Lubelska Medycyna - Klaster Usłu Medycznych i Prozdrowotnych.

 
Marzec 2015

27 marca (piątek)

W Instytucie Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk odbyła się uroczystość otwarcia Centrum Badawczo-Innowacyjnego IA PAN w Lublinie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.

 

26 marca (czwartek)

W siedzibie Oddziału PAN w Lublinie, w Pałacu Czartoryskich przy Placu Litewskim odbyło się otwarte posiedzenie naukowe zorganizowane przez Komisję Historyczną Oddziału PAN w Lublinie w trakcie którego zaproszony gość dr Yuriy Fedoryk zaprezentował książkę swojego autorstwa pt.„Duchowieństwo prawosławne w Królestwie Polskim w latach 1875-1905”.

 

23 marca (poniedziałek)

W siedzibie Oddziału PAN w Lublinie w Pałacu Czartoryskich odbyło się kolejne posiedzenie oddziałowej Komisji Prawniczej, podczas którego dr Jadwiga Potrzeszcz wygłosiła referat nt. "Bezpieczeństwo prawne a pewność prawa". Następnie członkowie Komisji dyskutowali nad projektem zorganizowania konferencji na temat bezpieczeństwa prawnego w Europie.

 

19 marca (czwartek)

W Auli Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. M. Nałęcza PAN w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Ogólne PAN w trakcie którego wybrano Prezesa PAN na kadencję 2015-2018. Do wyborów zgłoszono dwie kandydatury na prezesa PAN: prof. Jerzego Duszyńskiego, czł. koresp. PAN i prof. Mirosławy Marody, czł. koresp. PAN, Wiceprezes Akademii.

 

16-20 marca (poniedziałek - piątek)

W Poznaniu miał miejsce 7. Tydzień Mózgu zorganizowany przez Polską Akademię Nauk Oddział w Poznaniu wraz z Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN i Instytutem Genetyki Człowieka PAN. Wykłady dotyczyły różnorodnych tematów, m.in. zastosowania nanokomponentów w diagnostyce i terapii chorób mózgu, wpływu ?środowiska na mózg, czy procesów starzenia. Wykładom w ramach Tygodnia Mózgu w Poznaniu towarzyszyły warsztaty edukacyjno-plastyczne dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

 

10 marca (wtorek)

Posiedzenie Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

 

6 marca (piątek)

W Pałacu Czartoryskich odbyło się posiedzenie Rady Fundacji PAN w Lublinie. W trakcie posiedzenia omówiono dotychczasowe działania Fundacji.

 

2 marca (poniedziałek)

W Lublinie miało miejsce kolejne posiedzenie Prezydium Oddziału PAN w Lublinie, z udziałem członków Prezydium prof.prof. Tmasza Trojanowskiego, Jana Glińskiego i Mariana Truszczyńskiego, w trakcie którego m.in. rozpatrzono wnioski o rozszerzenie składu Komisji,zatwierdzono przewodniczących i składy osobowe Komisji Oddziału na kadencję 2015-2018 oraz omówiono planowane na rok 2015 konferencje i wydawnictwa.

 
Luty 2015

23 luty (poniedziałek)

W siedzibie Oddziału PAN w Lublinie odbyło się kolejne posiedzenie oddziałowej Komisji Prawniczej, podczas którego dr hab. Katarzyna Dudka, prof. UMCS wygłosiła referat nt. "Uprawnienia policji w sprawach o wykroczenia na kanwie jednej sprawy".

 
Styczeń 2015

27 stycznia (wtorek)

W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II miała miejsce międzynarodowa konferencja nt"Reddite Ergo Quae Sunt Caesaris Caesari Et Quae Sunt Dei Deo" z okazji 50-lecia pracy naukowej ks. prof. Józefa Krukowskiego. W uroczystości uczestniczył prof. J. Gliński - wizeprezes Oddziału PAN w Lublinie.

 

23 stycznia (piątek)

Posiedzenie wyborcze Komisji Polsko-Ukraińskich Związków Kulturowych PAN Oddział w Lublinie. Członkowie Komisji powierzyli przewodnictwo Komisji na nową kadencję dotychczasowym władzom w składzie prof.prof. Mirosława Ołdakowska-Kuflowa (Przewodnicząca), Michał Łesiów (Wiceprzewodniczący) i Dr Mateusz Jastrzębski (Sekretarz).

 

20 stycznia (wtorek)

Posiedzenie Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

 

19 stycznia (poniedziałek)

W siedzibie Oddziału w Pałacu Czartoryskich w Lublinie odbyło się posiedzenie Komisji Prawniczej Polskiej Akademii Nauk Oddział w Lublinie. W trakcie zebrania dr hab. Piotr Zakrzewski, prof. KUL wygłosił referat nt. "Wstąpienie do spółki cywilnej spadkobierców zmarłego wspólnika (art. 872 KC)”.

 

7 stycznia (wtorek)

Posiedzenie Prezydium Lubelskiego Oddziału PAN w Pałacu Czartoryskich w Lublinie. W trakcie posiedzenia podsumowano dotychczasowe działania, a także uzgodniono termin spotkania z nowymi władzami lokalnymi.

 

7 stycznia (wtorek)

W siedzibie Lubelskiego Towarzystwa Naukowego odbyło się spotkanie noworoczne przedstawicieli środowiska naukowego Lubelszczyzny z udziałem członków Oddziału PAN w Lublinie. Spotkanie połączone było z wręczeniem Lubelskiej Nagrody Naukowej "Premium Scientiarum Lublinense 2014", którą otrzymał Ks. dr hab. Tadeusz Guz, prof. KUL za książkę pt."Filozofia prawa III Rzeszy Niemieckiej".

 

 
Kronika Oddziału według dat  
 
 Siedziba oddziału : Polska Akademia Nauk, Oddział w Lublinie
 Pałac Czartoryskich, Plac Litewski 2, e-mail: lublin@pan.pl
webdesign emzab.pl