PROJEKT „Lubelski Podcast Naukowy”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie pt. „Lubelski Podcast Naukowy”.

Lubelski Podcast Naukowy to projekt Fundacji PAN ze Społecznej Odpowiedzialności Nauki MEiN. Polega na nagraniu 88 podcastów o długości 30 min z 6 dziedzin nauki. W ramach projektu powstał Fan page na FB https://www.facebook.com/LubelskiPodcastNaukowy oraz strona internetowa https://www.lubelskipodcastnaukowy.pl/, jak również aplikacja na Android oraz IOS, gdzie wszystkie odcinki będzie można nieodpłatnie obejrzeć. Planuje się w przyszłości rozbudowywanie platformy.

W ramach podcastów zapraszani są eksperci (związani z Lubelszczyzną). Nagranie odbywa się w studiu w Lublinie na wybrany przez siebie  temat przez 30 min, na 3 kamery. Dołączyć można przebitki np. z laboratorium albo otrzymane/wykonane specjalnie fotografie czy własne filmiki (pamiętając o nienaruszaniu czyichś praw autorskich). Wystąpienie jest nieodpłatne.

Rozmowę moderuje redaktor, można wystąpić samodzielnie lub z innym ekspertem. Na dysku one drive w excel założony jest harmonogram wystąpień (link zostanie udostępniony w przypadku zainteresowania). Należy wpisać tytuł odcinka, krótki opis, afiliację, obszar nauki oraz termin nagrania (z wyłączeniem weekendów). Do tej pory nagranych zostało ponad 20 odcinków.

Dziedziny nauk:
•    przyrodnicze,
•    inżynieryjne i techniczne,
•    medyczne i nauki o zdrowiu,
•    rolnicze,
•    społeczne,
•    humanistyczne.

Poniżej przykładowe linki do podcastów:

https://www.youtube.com/watch?v=xkRwlsMjsos&t=3s

https://www.youtube.com/watch?v=uAJkAeZW5jk

https://www.youtube.com/watch?v=pLMsCWU1ZaA

 

W przypadku zainteresowania proszę o kontakt z dr inż. Agatą Pacek-Bieniek (mail: a.pacek-bieniek@ipan.lublin.pl; tel. kom.: 509-716-621).