INSTRUKCJA DLA AUTORÓW
Wymagania.

Teksty do publikacji, w języku angielskim, o objętości - referaty plenarne do 12 stron, a doniesienia/ komunikaty do 6 stron (wraz z tabelami i dokumentacją graficzną), w formie wydruku komputerowego, powinny być wysyłanena adres sekretarza konferencji:

Dr Marek Geodecki - Instytut Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie
Ul. Doświadczalna 4, 20-290 Lublin 27, Poland
Tel. 048 81 74 450 61; fax 048 81 74 450 67; e-mail: agrof@demeter.ipan.lublin.pl

Zmiany wydawnicze.
Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w tekście.

Przygotowanie tekstu.
Prosimy przesłać wydruk komputerowy w jednym egzemplarzu wraz z dyskietką (3 i 1/2") z tekstem (w edytorze Microsoft Word for Windows - wersja WORD 6 albo nowsza).
Tekst podstawowy - czcionka Times New Roman 12, zachować pojedynczy odstęp między wierszami z marginesami - górnym, dolnym, lewym i prawym po 2,5 cm.
Nie używać podkreśleń i wersalików w tytułach. Nie stosować wcięć w akapitach. Zostanie to wykonane automatycznie.
Na początku artykułu proszę umieścić tytuł, pełne imię i nazwisko autora (-ów), pełną nazwę instytucji i adres instytucji z kodem pocztowym.
Każda publikacja powinna zawierać na początku abstrakt (do 500 znaków) oraz słowa kluczowe w j. angielskim, i na końcu streszczenie w j. narodowym do 1000 znaków. Zależnie od rodzaju publikacji można wyróżnić główne podrozdziały (materiały i metody, dyskusja, wnioski itp.). Podrozdziały powinny być umieszczone w oddzielnej linijce. Nie numerować podrozdziałów.
Czcionka:
- tytuł Times New Roman 14 (wytłuszczony - bold)
- autor Times New Roman 12

- tekst podstawowy Times New Roman 12
- śródtytuły Times New Roman 12 (wytłuszczony - bold)
Kursywę stosować w wykazie publikacji i tekście podstawowym przy terminach
rodzajowych i gatunkowych organizmów.

Odnośniki w tekście.
W przypadku jednego lub dwóch autorów odnośniki powinny być umieszczone w nawiasach przez podanie nazwiska, a po przecinku, roku publikacji, np:
( Fisher and Long, 1992).
W przypadku trzech i więcej autorów podajemy tylko nazwisko pierwszego autora, a następnie rok publikacji:
( Freiberg et al., 1997).
Wykaz publikacji zamieszczamy na końcu artykułu (prawidłowa interpunkcja zgodnie z podanymi zasadami i przykładami) winien zawierać:

     

(a)

z czasopism i innych seryjnych publikacji, nazwisko i inicjały imion autora (-ów), rok, pełny tytuł publikacji (w przypadku tytułu pisanego cyrylicą podać następnie pisownię łacińską), stosowane skróty czasopism, numer tomu, numer pierwszej i ostatniej strony publikacji, np.:

[ 1] Dé narié J., Debellé F., Rosenberg C., 1992, Signalling and host range variation in nodulation. Annu.Rev.Microbiol. 46 ; 497-531.

(b)

z wydawnictw nieperiodycznych, publikacji zbiorczych: jak wyżej, ale po tytule nazwa (-y) wydawcy (-ów), tytuł tomu i / lub jego numer, nazwa wydawnictwa i miejsce wydania, rok, wyliczenie stron artykułu, np.:

[ 2] Wdowiak S., Małek W., 1998, Phenotypic and Genotypic grouping of Astragalus cicer rhizobia. Third European Nitrogen Fixation Conference. Sept. 20-27. De Blije Werelt, Lunteren, Netherlands. Abstr.P39 - 53.

(c)

z książek: nazwiska i inicjały imion, rok, tytuł, wydawca(-cy), miejsce wydania, np.:

[ 3] Metcalfe D.S., Barnes R.E., (1973), The Science of Grassland Agriculture. Ames, Iowa, USA: The Iowa State University Press

Rysunki i tablice
Powinny być dołączone do publikacji oddzielnie w formie gotowej do reprodukcji. Materiały ilustracyjne powinny zawierać dwie kopie. Tablice i rysunki muszą mieć arabską numerację. Na osobnej kartce powinny być podane opisy rysunków. Nie należy umieszczać pełnych opisów słownych na rysunkach lecz posługiwać się skrótami.
Ilustracje należy podpisać nazwiskiem pierwszego z autorów i pierwszym słowem tytułu pracy, i zaznaczyć (ołówkiem) góra - dół.
Zamieszczone fotografie powinny być wyraźne, z połyskiem, najwyższej jakości, zaś rysunki wykonane profesjonalnie, z czytelnymi literami i cyframi odpowiedniego rozmiaru.
Zdjęcia lub rysunki powinny mieć wielkość pozwalającą na pomniejszenie o 50%.
Tabele powinny być opatrzone jednoznacznym tytułem i ewentualnym, niezbędnym objaśnieniem.

do góry

Powrót do konferencji Polesie
Powrót do konferencji 2002

 
 Siedziba oddziału : Polska Akademia Nauk, Oddział w Lublinie
 Pałac Czartoryskich, Plac Litewski 2, e-mail: pan-ol@hektor.umcs.lublin.pl
webdesign emzab.pl